Bejelentkezés

Megújult a Cserszegtomaji iskola

Megújult a Cserszegtomaji Iskola

 

Cserszegtomaj 2012.09.02-án egy teljesen megújult, a 21. század igényeit maradéktalanul kielégítő, csodás panorámával megáldott iskolát vehetett át. De hol is kezdődött ez a nagyszabású beruházás, még a mostani ciklust megelőző testület, tette le az alapokat, nyújtotta be a pályázathoz szükséges okmányokat. Nem volt könnyű feladatuk, hiszen az Európai Unió finanszírozási feltételeinek meg kellet felelni, ami hosszú távú megfelelést, növekedést a igényel a pályázótól, nem csak bevételi oldalon, hanem gyermekek számát illetően is. Itt megragadnám a lehetőséget, és köszönetet mondanék az előző ciklus testületének, és Gyuk János nyugalmazott polgármesterünknek, a kitartó fáradozásaikért, aki nélkül ma nem lenne új iskolánk.

Pár fotó honnan indultunk:

A beruházás elkészültével, ami nem kis összegben terhelte önkormányzat kiadásait, erre az évre 74 millió forinttal, egy tágas, meglepően világos, lifttel, akadálymentesített közlekedéssel, és korunknak megfelelő belsővel ellátott iskolát kaphattak a gyerekek, és tanáraik 2012-re. A beruházás összes költsége 275 millió forint volt, miből 201 milliót támogatás révén kapott önkormányzatunk. Az előző ciklus idején, mint az a 2010-es választási időszakban el is hangzott, 50 millió forintot az önkormányzat el is különített az önrészre, mivel a ciklus végén már látszott a pályázat sikeres lesz. Ovi 130 gyerekkel, egy nagyon szép, évről évre növekedő létszámot mutat, az iskola létszáma is szépen gyarapodik, immár 162 tanulója van. Cserszegtomajon az iskoláskorúak számának, igaz ez a létszám még a felét sem éri el, ezért is nagy kihívás a tantestület, és az önkormányzat feladata, hogy minél több gyereket csábítson vissza a településünkre.

És íme, pár fotó hová jutottunk: